Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Voda

14. června 2015 v 12:53 |  Povídky
Jedna kapka hluboko v moři. Byla sama po dlouhou dobu. Od svého zrodu se změnila jen málo. Velký tlak a světlo, které zde skoro neexistovalo a mírná radiace vyzařovaná okolím bylo jejím stálým prostředím. Po mnoho období byla jen kapkou, ačkoli se život blíže hladiny i nad hladinou překotně měnil.


Zlom přišel, když se změnilo i prostředí. Do příkopu, kde žila, spadl materiál, který zvýšil radiaci prostředí.
Začala se měnit. Jedna ze změn byl hlad po prostoru. Přetvářela tak vodu, ke které měla dosah. Začala se zajímat o okolí.
Nacházela jen málo života kolem sebe. Vývoj a touha po dalším rozpínání ji nutila k výzkumu vzdálených území.
Nahoře našla zcela jiný svět plný podivných tvorů.
Nejprve došlo k velkým ztrátám. Trvalo to nějakou dobu, ale naučila se tyto tvory využívat.
--
Vědci, kteří zkoumali život hluboko v moři, si všimli podivného chování živočichů, které zde nacházeli. Jejich poznatky o zdejším životě byly stále velmi kusé, chování zdokumentovali s tím, že je pro zvířata z hlubin typické.
--
Když ovládla tvory ve světě nad jejím rodištěm, pokračovala dál nahoru. Musela se vyrovnat s prostředím s nepřirozeně nízkým tlakem, s agresivním světlem a dalšími tvory.
Jak pokračovala vzhůru, její vesmír se rozšiřoval. Každým okamžikem ovládala další území a získávala další vědomosti. Připadalo ji, že vesmír je nekonečný. Byla namlsaná tou představou. Postupovat dál a dál.
Došla k bodu, kde vesmír, jak ho doposud znala, končil. Dál už voda, do které by se mohla šířit, nebyla. Zato to bylo území plné tvorů, kteří se v tomto beztlakém prostředí bez vody dovedli pohybovat.
--
Připadal si jako v Hitchokově hororu, jen místo ptáků na něj útočili ryby. Narážely na trup lodi, jako smyslu zbavené. Byl zázrak, že se dostal domu živý. Seděl teď v hospodě a přemýšlel, jestli o tom někomu říct. Měli by ho za blázna.
--
Tvorové jiného vesmíru zasahovali do jejího území a zraňovali tvory, které ovládala. Pokusila se je zahnat za hranice vody. Sama se šířila jen ve vodě, kterou měnila v samu sebe.
--
Moře a oceány se staly hrozbou. Voda se stala radioaktivní i její fyzikální vlastnosti se změnily. Ne o mnoho, ale tak aby mořská zvířata zešílela. Světové velmoci obviňovaly jedna druhou ze znečištění, které vedlo k tomuto stavu. Nic však neřešily. Jak se znečištěná voda šířila, omezovala se lodní doprava. Ostrovy bez letiště byly odtržené od ostatního světa. Rybolov se stal záležitostí sladkých vod.
--
Tvorové vzdáleného světa změnili svůj postoj k ní. Začali jí dávat dary. Krmili ji a pomáhali šířit se.
--
Vše co proti znečištěné agresivní vodě udělali, mělo opačný účinek. Znečištění se jen začalo šířit rychleji.
--
Ovládla veškeré vhodné vodstvo známého vesmíru. Zbývala jen nevhodná voda špatných vlastností v okrajových částech. Měla málo minerálů. Pokoušela se do ní vniknout mnohokrát. Její malá část se soustředila na její ovládnutí. Zatím však neměla úspěch.
--
Krize a vzájemné obviňování vyústilo v potyčky na hranicích a zrušení spolupráce. Nastala nová studená válka. Nejvíce byly krizí ovlivněny státy na pobřeží. Výpadek rybářského průmyslu nebyl ten jediný. Přestaly pracovat ropné plošiny, cestovní ruch se přesunul z pláží na hory a k sladkovodním nádržím.
--
Už přišla na to, jak ovládnout i tu špatnou vodu. Stačilo už jen využít koloběhu a za chvíli bude její i beztlaký svět. Ovládnout tvory, kteří jí tak pomohli, bude jejím konečným dílem.
--
Díval se na sklenici vody. Něco se mu na ní nelíbilo. Byla průzračná, chladná, lákala k uhašení žízně. Zavrtěl sklenicí a díval se, jak voda v kapkách stéká po stěnách dolů k ostatní tekutině.
Zatřepal hlavou, aby zaplašil podivné myšlenky.
Zdvihl k vyprahlým ústům sklenici.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 16. června 2015 v 12:06 | Reagovat

Nedobrá voda. Jako vždycky parádní myšlenka a parádní povídka...

2 domovina domovina | Web | 19. června 2015 v 20:47 | Reagovat

[1]: Díky. Téma týdne mě hodně inspiruje. I když si to téma vyložím trochu po svém :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama