Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Červen 2015

Mimo kajuty

19. června 2015 v 6:28 Nový Ignitus
"To on naposledy používal kuchyň." Karlin hlas nabíral na hlasitosti a Viliho začínala bolet hlava. Vrazili oba, Karla a Jakob, do jeho kajuty jako velká voda a od té doby mluvili jeden přes druhého.
"Tak dost." Vili rozčilením vstal. "Jeden po druhém. Ani jsem nepochopil, co se stalo."
"Přístroje v kuchyni. Skoro všechny jsou pokažené." Tentokrát to byl Jakob. "Včera, když jsem odcházel, bylo vše v pořádku."

Voda

14. června 2015 v 12:53 Povídky
Jedna kapka hluboko v moři. Byla sama po dlouhou dobu. Od svého zrodu se změnila jen málo. Velký tlak a světlo, které zde skoro neexistovalo a mírná radiace vyzařovaná okolím bylo jejím stálým prostředím. Po mnoho období byla jen kapkou, ačkoli se život blíže hladiny i nad hladinou překotně měnil.

Elixír

7. června 2015 v 11:44 Povídky
Dívala se skepticky na čarodějku. Moc nevěřila, že toto kouzlo jí pomůže. Vlastně nevěřila, že jí vůbec nějaké kouzlo pomůže. Byla jedna z mála, která neměla vnitřní žár. Chladní, bez vnitřního žáru, tak říkali lidem, kteří nesvedou ani ty nejjednodušší kouzla, a na takové lidi kouzla málo působí.

První dny

4. června 2015 v 8:52 Nový Ignitus
Zapnul se alarm a o chvíli později se ozval se komunikátor. Se zalepenýma očima se Vili zadíval na obrazovku. Když uviděl vyděšený obličej Lee, hned se probral.
"Ree, moje sestra, je tam…" Vzlykala. Z její řeči nebylo poznat, o čem mluví, zato bylo vidět, jak je vyděšená.
"Lee, pomalu. Stalo se něco na ošetřovně?" Snažil se ji uklidnit.