Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Přesídlení

30. května 2015 v 10:39 |  Povídky
Už to bylo nevyhnutelné. Kvůli jejich počtu, kvalitě života, vývoj, který pro ně byl důležitý. Nezbytnost čišela z každého koutu, z každého člena společenstva. Ano někteří s nich měli odvahu a rozhodli se, přesídlí se.


---
Zívl a podrbal se na bradě. Dva dny neholené strniště zašustilo. Časy, kdy mu vydržela oholená tvář hladká několik dní, byly dávno zapomenuty. Předklonil se k zrcadlu, aby viděl lépe na svůj obličej. Moc to nepomohlo, barevné skvrny se zformovaly do tvaru obličeje, detaily však zůstaly skryté.
Povzdechl si, bude muset zajít k očnímu. Připadalo mu, že se s čtyřicítkou vše obrátilo k horšímu. V práci jej neberou jako perspektivního mladého odborníka, ale za inventář, na který si všichni zvykli. Na sport už mu ubývalo energie. Divoké jízdy na kole terénem, kde jiný měl problém jít pěšky, vyměnil za lehkou jízdu po silnici. Mejdany s diskotékou se vytratily úplně. A teď ještě tohle. Se zdravím problémy neměl a tok ho to rozladilo.
---
Přesun je vyčerpal, přežili jen ti nejsilnější. Zbyl jich zlomek z původního počtu, přesto jich byl dostatečný počet na to, aby vybudovali nové společenstvo. Bude jim to trvat mnoho generací, než budou schopni nějakého vývoje, přesto cítili, že to byl krok správným směrem.
---
Nasadil si brýle. Barevné fleky se zaostřily a už v nich poznával předměty. Bylo mu nanic. Jako by najednou život přestal dávat smysl. Podle doktorů bude dále ztrácet zrak.
---
Nové území bylo jiné. Přizpůsobit se mu bylo těžší, než čekali. Měli se přesídlit na území podobné tomu, ze kterého pocházeli. Někde se však stala chyba. To, kde jsou nyní je složitější na řízení, na přizpůsobení. Stálo je to mnoho dalších životů, dokonce přišli o jednu celou generaci.
Když však přišli na to jak přežít a kolik nových možností nové území má, vše se začalo obracet k lepšímu.
---
Chtěl si užít ten zbytek dní, kdy ještě vidí. Místo užívání bojoval s dalšími zdravotními potížemi. Urputný průjem provázený horečkami jej trápil už několik týdnů.
---
Ovládat tak složité území chtělo mnoho jedinců. Množili se a učili, vyvíjeli v souladu s územím, které si pomalu podrobovali.
Po počátečních chybách a záběhových problémech se území začínalo podvolovat jejich užitku.
---
Horečky i průjmy polevily. Horší bylo, že se mu začaly zdát podivné sny. Sny přicházely i ve dne a postupně přecházely v halucinace. Dával to do souvislostí se zhoršením zraku a depresemi z těžké životní situace.
---
Poslední fáze byla kritická. Šlo o vše. Území se začalo bránit. Naštěstí už jich bylo dost. Zvýšili úsilí.
---
Pomalu se jeho stav začal lepšit. Spal už několik dní, jako když ho do vody hodí. Podivné zvuky i obrazy produkované jeho unavenou myslí ustaly. Zrak se mu sice nelepšil, ale také nehoršil. Alespoň ne tak rychle jako dříve. Začal se mu zlepšovat sluch a čich. Doufal, že se lékaři spletli. Jejich prognóza byla, že se zrak bude horšit progresivně.
---
Pracovali skrytě. Tak, aby území kladlo co nejmenší odpor. Zbývalo jen převzít kontrolu.
---
Ranní probuzení nebylo nepříjemné. Nic ho nebolelo. Cítil se dobře. Vlastně ne, výborně. Byl plný energie a dobré nálady.
Opláchl si obličej a podíval se na sebe v zrcadle.
Něco bylo špatně. Přemýšlel, co to může být. Přejel si rukou po čele a přes oči. Zastavil prsty u vrásek kolem očí. V zrcadle viděl svůj obličej, nic na něm nebylo jiné než jindy.
Co bylo jiné, bylo to, že jej vidí. Každou nedokonalost pleti, vrásky i pihy. Vši vidí ostře i bez brýlí a taky černobíle. Jeho mysl začala panikařit.
---
Převzali kontrolu právě včas. Jejich vývoj byl dokončen.
---
Usmál se na sebe. Jeho identita splynula s identitou mnoha. Černobílý svět kolem byl jeho novým územím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 2. června 2015 v 8:59 | Reagovat

Je to je hezké. Čekala jsem, co z toho vyleze, skoro souběžné příběhy a ono splynutí identity. To by se mi taky hodilo.... Kam na ty nápady chodíš, no to je prostě úžasné...

2 Bev Bev | E-mail | Web | 2. června 2015 v 14:10 | Reagovat

Velmi pěkné, takové příběhy mám ráda.:)

3 domovina domovina | Web | 5. června 2015 v 10:36 | Reagovat

[1]: Myslím, že to vzniklo kombinací tématu týdne a toho, že poslední dobou musím používat brýle dlouho zapomenuté v šuplíku :(

[2]: Musím si dočíst tvůj příběh, už se dlouho těším na pokračování.

4 Robka Robka | Web | 20. června 2015 v 20:00 | Reagovat

Pěkný příběh. Všimla jsem si, že v poslední části máš zajímavý překlep: Vši vidí ostře i bez brýlí. Mělo tam asi být vše, ale i tak to dává smysl.:-)

5 domovina domovina | Web | 21. června 2015 v 19:10 | Reagovat

[4]: Děkuji. Jo jo, mělo být vše. No jo, já to nevidím ani s brýlemi...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama