Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Možnost nemožnosti

2. května 2015 v 8:39 |  Ze života, fotky, kresby
Im not imposible. Just a bit unlikely.
Tento výrok z Doktora Who se mi vybavil, když jsem viděla téma týdne. Přeložila bych ho, jen nevím jak, aby to vyznělo stejně.
Jako nemožná holka jsem se cítila už od dospívání. Nemožně hubená, nemožně nespolečenská. Později ještě navíc s nemožným akné, nemožná v jazycích, nemožně nesmělá.


Chtěla bych napsat, že se to časem zlepší a potěšit teenagery, ale pravdou je že pocit nemožnosti mám pořád stejný i kdy už je mi čtzřicet. Vlastně si myslím, že rozdíl mezi dítětem a dospělým je pouze ten, že nedospělý člověk nemusí dělat některá rozhodnutí.
Ono tento pocit nemožnosti trochu zastíní další pocity, které se během života dostaví.
Když zapřemýšlím nad výrokem z úvodu, musím tu svou nemožnost trochu přehodnotit, možná nejsem nemožná, ale jen nepravděpodobná. Dnes nejsem nemožně hubená, ale také se netrápím s dietami, jsem nespolečenská, zato se ráda zapomenu ve světě fantazie, jak mé, tak té z knížek. A knížky a mé oblíbené sci-fi mi také dopomohly ke znalosti angličtiny. Gramatika mi stále mi nic neříká, zato se domluvím, přečtu knížku, nebo bez problému shlédnu film v angličtině.
Když tuto myšlenku rozvinu dál, říkám si, jsem nemožná, když se neřídím módními trendy, nebo doporučeními, jako je po třicítce nenosit minisukně? (Nesnáším sukně ke kolenům, ono při výšce 156 to ani pěkně nevypadá a v dlouhých je v létě horko. Nejraději se stejně toulám ve vytahaném, vybledlém tričku po lese.) Nebo jsem jen nepravděpodobná, když si v červu s chutí vylezu na strom a spořádám tolik třešní, co hrdlo ráčí?
Mám i nepravděpodobné touhy jako je studovat astronomii, strávit nějaký čas na malé lodi na moři.
Máte i vy někdy pocit, že jste podobně nemožní? Prostě se vymykáte představě obyčejného člověka? Možná to je tím, že jste trochu nepravděpodobní.
A ještě vše zakončím dalším výrokem z Doktora Who "Neexistuje nic takového jako je obyčejný člověk".
Myslím, že v tom nebudete sami.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 2. května 2015 v 9:26 | Reagovat

Nepravděpodobní lidé jsou zajímaví. Ti, kteří se řídí jen tím, co se smí a má, se možná nikdy společensky neznemožní, ale zase to musí být hrozná nuda.:-)

2 Radka Radka | E-mail | Web | 2. května 2015 v 16:54 | Reagovat

Moje dcera neustále řeší, že nezapadá do kolektivu, smýšlí mnohem dospěleji, nebaví ji běžná zábava vrstevníků, děsí ji akné... Ovšem nemohu na to říci víc než: tohle jsem prožívala také. Přišla jsem si jiná než ostatní a nikam nezapadala. Dnes jsem za to ráda. Jsem ráda sama sebou do té míry, jak je to jen možné. A je na tom něco špatného? ;-)

3 valin valin | Web | 4. května 2015 v 7:43 | Reagovat

Já myslím, že jsi úplně akorát. Ani možná ani nemožná. A máš prima fantazii. Nuda s tebou určitě nebude, máš co nabídnout. Každý je originál a každému pásne něco jiného.. tak to prostě je, tak, že žádné škatulkování.. možná.. nemožná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama