Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Květen 2015

Přesídlení

30. května 2015 v 10:39 Povídky
Už to bylo nevyhnutelné. Kvůli jejich počtu, kvalitě života, vývoj, který pro ně byl důležitý. Nezbytnost čišela z každého koutu, z každého člena společenstva. Ano někteří s nich měli odvahu a rozhodli se, přesídlí se.

Dědictví Země

24. května 2015 v 10:37 Povídky
Ještě nikdy neviděl tak divoké místo. Byl to opak civilizace, ze které přišel. Možná to bylo zapadlostí místa. Nebyly ani záznamy, že by zde někdo byl. Nepovšimnutě v tomto koutě galaxie bujel chaos.

Saturnálie

21. května 2015 v 9:45 Nový Ignitus
Věděly, že je odtud nikdo neuvidí. Dívaly se přímo do jídelny. Pozorovali Karlu, jak se založenýma rukama chodí sem a tam. Její vyvážený salát měl na talíři jen jeden člověk. Ostatní si pochutnávali na Jakobově zapečeném koláči.
"Ještě chvíli a vybuchne." Zalykala se Anna smíchem. Vsadila se s Paťou, že to nevydrží a začne strávníky přemlouvat k jídlu jejího salátu. "Kolik lidí si dalo salát?"

Geny

14. května 2015 v 16:47 Povídky
"Zbláznila ses? Jak tě to vůbec napadlo? "
Její matka pokračovala v monologu. Opakovala všechny jí známé důvody proti, možná i nějaké, o kterých nevěděla. Nechtěla je slyšet.
"Prostě to chci udělat." Využila chvilky, kdy její proud slov na chvíli ochabl. Stiskla pevně rty a narovnala záda. Nechtěla rozumět tomu, co se jí snaží vysvětlit. Možná nedělá dobře, ale určitě to chce z celého srdce, její duše po tom touží.

Tajemství

10. května 2015 v 10:06 Nový Ignitus
Na obrazovce byly vidět dvě dívky. Seděly v jídelně posádky a smály se na celé kolo. Na sobě měly šaty, které by se hodily na slavnost v centru Domoviny. Poprvé ve své holčičce viděl ženu, která se z ní jednou stane.
Vili se odvrátil od obrazovky a usmíval se. Už dlouho neviděl dceru tak šťastnou.

Pomocnice

9. května 2015 v 6:44 Povídky
Svět se pomalu vynořoval ze tmy. Okolní předměty získávaly ostré obrysy. Začala vnímat světlo. Další den začal. Udělala si své povinnosti, tak jako vždy. Začala kuchyní. Uklidila, uvařila snídani. Nasypat cereálie, umíchat vajíčka, uvařit kávu.
Vyšla na zahradu. Posekat trávník jí trvalo jen několik minut. Ještě zamést příjezdovou cestu.
Po osmé hodině sklidila ze stolu, začala uklízet v pokojích. Dát věci na místo, utřít prach, zamést podlahu. Vyměnit vzduchové filtry.

Možnost nemožnosti

2. května 2015 v 8:39 Ze života, fotky, kresby
Im not imposible. Just a bit unlikely.
Tento výrok z Doktora Who se mi vybavil, když jsem viděla téma týdne. Přeložila bych ho, jen nevím jak, aby to vyznělo stejně.
Jako nemožná holka jsem se cítila už od dospívání. Nemožně hubená, nemožně nespolečenská. Později ještě navíc s nemožným akné, nemožná v jazycích, nemožně nesmělá.

Paluba

2. května 2015 v 8:33 Nový Ignitus
Anna si zastrčila vlasy do čepice a zkrátila gumu v kalhotách, které na ní trochu plandaly. Cítila se trochu nepatřičně i hloupě. Jít v převleku na palubu posádky nebylo zakázáno, přesto to nikdo z Igniťanů nedělal. Z toho pramenil pocit nepatřičnosti. Hloupé ji zase připadalo brát si převlek, když by mohla jít jen tak. Copak by ale zapadla mezi posádku v uhlazeném oblečení igniťanů?