Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Duben 2015

2. kolo

25. dubna 2015 v 13:01 Nový Ignitus
Na ochutnávku přizval největší reptaly a Karlu - nutričního specialistu posádky. Byla opakem veselého optimistického Jakoba. Nejprve protestovala, že nikoho jiného nepotřebují a pak připravila test. Jakob měl připravit jídlo z vybraných surovin.

Posádka

19. dubna 2015 v 9:58 Nový Ignitus
Trvalo měsíc, než se dostali k další planetě, k přístavu za kterým už bude následovat jen neznámý vesmír. Život na lodi ubíhal pomalu. Vili se divil, jak rychle si znovu zvykl na cestování. Až teď si uvědomil, jak moc mu tento kočovný život chyběl.

Odlet

12. dubna 2015 v 13:16 Nový Ignitus
Anna seděla na vrcholu kopce. Klátila nohama a nevědomky si cucala palec. Seděla na kraji z umělého kamene, i když o pár metrů dál byla lavička. Byla na nejvyšším místě, jaké znala. Netušila zda byl kopec nad městem uměle vytvořen, nebo byl využit původní terén. Z kopce stékaly kaskády křišťálové vody po kamenných schodech různých odstínů barev do pravoúhlé sítě kanálů dole ve městě. Barvy kamenů tvořily znak Ignitu, který šel vidět z města.

Ten, jenž přináší zkázu

10. dubna 2015 v 8:54 Povídky
Díval se na tvář nepřítele. Nevypadal nebezpečně, měl hubené tělo, místo svalů bláto, celý se třásl a zbledl. S doširoka otevřenými očima neustále opakoval, že je nevinný a celé to musí být omyl. Choval se jako nechutný zbabělec. Bylo mu z toho nanic. Z toho, kdo to byl i jak nechutně se choval.

Nabídka

5. dubna 2015 v 13:05 Nový Ignitus
Ten den se Vilimu zdála práce neobvykle ubíjející. Nic se nedělo a tak zpracovával analýzu dat z předchozích dnů. Nemohl se na jednotvárnou práci soustředit, v hlavě mu ještě ležel rozhovor s dcerou. Touha cestovat se najednou vynořila z hloubi podvědomí. Kdyby s Lukasem mluvil teď, nedokázal by odmítnout.