Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Poselství života

4. dubna 2014 v 18:33 |  Povídky
Toto není jen obyčejný záznam událostí. Je to příběh počátku nové etapy naší civilizace. Jsem z rodu badatelů, kteří tuto etapu nastartovali. Objev, který učinili, vypadal nejprve nevinně. Na první pohled nenápadný krystal se stal senzací.
Když vědci pochopili, že tato hornina horninou není, odkryli tajemství zrodu života.
Co na tom, že padly všechny teorie, které filosofové budovali po mnoho generací.
Nalezený uprostřed divoké přírody, nedotčené civilizací se ukázal studnicí vědomostí. Byla v něm historie starší, než naše planeta.


Krystal vytvořila civilizace stará skoro jako galaxie. Po dlouhé věky marně hledala život ve vesmíru. Nevzdávali se myšlenky na úspěch. Až když se jejich čas blížil ke konci, rozhodli se, že když život nenašli, rozešlou poselství života do vesmíru oni.
Kromě mnoha znalostí, o kterých se nám ani nezdálo, jsme se dověděli i o planetách, kam byly krystaly se zárodky života vyslané.
A my nyní na tyto planety vyrážíme. Jsme jedna z mnoha lodí, které budou hledat život a civilizace našich bratrů. Civilizace, které mají stejné předky.

První místo je zklamáním. Slibná, životem kypící planeta se ukázala bez jakéhokoli inteligentního života. Ještě má vše před sebou. Necháváme zde pro budoucí civilizaci vzkaz o naší návštěvě a o pozici krystalu.
Další planeta je jen pustinou. Pozůstatky staveb ukazují na civilizaci. Nelze posoudit, zda se zničila sama, nebo nebyli natolik vyvinutí, že neuměli změnit zhoršující se podmínky na planetě. Krystal leží nedotčen uprostřed skalního masivu, daleko od staveb.
Nebudu zde vypisovat stav všech navštívených planet. Na mnoha místech život teprve začíná svůj vývoj, jinde krystal dřímá a čeká na vhodné podmínky.
Jsme snad první? Nebo jediní? Tím by se vysvětlovalo, proč nás naši bratři nekontaktovali.

Poslední planeta je daleko, v okrajové části jednoho z ramen galaxie. S dosavadními chabými výsledky někteří z nás navrhují vyrazit zpět domů a doufat, že ostatní lodě měly větší úspěch.
Hlasuji pro pokračování v duchu tradic svých předků, kteří se také nevzdávali.

Jsme tu, unavení z dlouhé cesty. Doufám, že to bude stát za to, to já je přemluvila k pokračování v cestě.

Našli jsme stavby a civilizaci v raném stádiu. Nejsme jednotní v tom, zda je schopná přižití. Ti tvorové jsou jiní než my. Vývoj se zde odebíral velice odlišnými cestami.

Odborníci se neshodli, zda ponechat vývoj na planetě nedotčen, nebo zasáhnout a urychlit její vývoj. Zásah může znamenat i zkázu. Ti tvorové a jejich společnost je velmi křehká.
Jeden z našich badatelů navrhl experiment. Vybudovat oddělený kontinent a na něm vytvořit civilizaci, které poskytneme naše vědomosti.

Někdy pochybuji, že tvorové jsou opravdu inteligentní. Na jedné straně mají velkou schopnost učit se, na straně druhé své vědomosti používají špatným způsobem. Místo budování společnosti hromadí osobní majetek, využívají jej pro ovládání ostatních.

Civilizace na Atlantidě, umělém kontinentu, který jsme vytvořili, se hroutí. Už i ti nejoptimističtější z nás usoudili, že tvorové nejsou schopni vyvinout fungující inteligentní společnost.
Pro případ, že by se na Zemi, jak planetě ti tvorové říkají, vyvinul jiný inteligentní druh, zahladíme stopy po experimentu.


Poslední pohled na potápějící se Atlantidu, je čas vrátit se domů.

----------------------------------------------------
Téma života mimo Zemi mám ráda. Proto se v mých povídkách vyskytuje často. Tady jsou některé se starších povídek:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 4. dubna 2014 v 19:33 | Reagovat

Velmi zajímavé, záhadné a trošku strašidelné.
Pěkné :-)

2 domovina domovina | Web | 6. dubna 2014 v 14:00 | Reagovat

[1]: Děkuji. O zrodu života toho moc nevíme, tak jsem si jednu teorii vymyslela. :)

3 valin valin | Web | 6. dubna 2014 v 22:12 | Reagovat

Tak takhle to bylo s Atlantidou, moc pěkné. Obdivuji tě, za tvé fantastické nápady, i když proč by to zrovna takhle opravdu nemohlo být. Znovu jsem si přečetla tvoje starší povídky, co uvádíš v odkazech.. jedna parádnější, než druhá, už jsem je zapomněla, ale dají se v phodě číst i několikrát...to je nevýhoda blogu, že to prostě všechno tak nějak zapadne a už se nevrátí.. teď jsu na další pokračování Šutru..

4 Bev Bev | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 13:21 | Reagovat

Moc pěkná teorie. Mám ráda tyhle bájné civilizace jako je Atlantida nebo Lemurie a věřím, že život na Zemi byl nějak ovlivněn mimozemšťany.:)

5 domovina domovina | Web | 8. dubna 2014 v 13:11 | Reagovat

[3]: To je výhoda tajemných věcí a událostí. Každý si je může představovat jinak a vysnít si to, co by se mu k tomu líbilo.

[4]: Těch teorií mám také mnoho. Jedna z nich je, že to my jsme na Zemi mimozemšťané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama