Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Duben 2014

Výsledky

29. dubna 2014 v 8:59 Šutr

Po snídani se ozval komunikátor. Tentokrát se neobjevila mladá tvář Alny, ale Poův plnovous.
"Jsou už testy u konce?" zajímal se Roman. Byl nedočkavý. Chtěl už opustit tuto místnost, která mu čím dál víc připomínala vězení, a vydat se domů.
"Myslím, že jsem vás zbytečně zdržel," začal se omlouvat, když viděl Poovu vážnou tvář a žádnou reakci na tyto slova odmlčel se.

Poova klinika

26. dubna 2014 v 14:26 Šutr

S úlevou se Nena s Alonzem podívali po pokoji v lodi, který opouštěli. Věci už měli skoro sbalené. Už jim chybělo jen několik drobností.
"Myslíš, že je to dobrý nápad brát ho sebou?"
"Nevím, asi ne, ale měla jsem slabou chvilku." Sedla si na postel a zadívala se na sbalené věci. Vzdychla.

Karanténa 2

24. dubna 2014 v 13:04 Šutr

V jídelně se na snídani sešli všichni. Moc nemluvili, byli unavení z čekání. Nervozita se podepsala na všech.
Nenin asistent přišel poslední. Nalil si čaj a sedl ke stolu.
"Je to studené," zabručel. Napil se. "A bez chuti. Alespoň pořádné jídlo a pití by nám mohli dovézt, když už tu musíme trčet."

Karanténa

18. dubna 2014 v 16:23 Šutr

Byli v polovině cesty domů. Roman stále hýřil optimismem a vzpomínkami na rodnou planetu.
"Vždy jsem cestoval, nevěřil jsem, že se mi bude tolik stýskat. Myslím, že se teď usadím a budu si chvíli užívat. Z pojistky si pořídím malý domek. Někde na pláži v teple. U vody. Už jako bych to teplo prosluněné pláže cítil. Není vám taky horko?" rozhlédl se kolem po ostatních. Pak pokrčil rameny a usmál se. "Vzpomínky jsou mocné. Na tom zmrzlém kusu skály mi byla pořád zima. Jdu se převléct."

Zpět v přístavu

16. dubna 2014 v 15:01 Šutr

Před budovami bylo nezvykle rušno. Postávali tam lidé z Lexova volebního týmu. Jakmile se jejich stroj snesl k zemi, vyběhli z budovy i Nenini asistenti. Když je uviděli vystupovat, viditelně se jim ulevilo. Pomohli jim dostat se přes Lexův volební tým do budovy.

Nejprve se na ně sesypali Lexovi pomocníci a nakonec se přidal i Lex samotný.

Průvodci mého života

15. dubna 2014 v 12:45 Ze života, fotky, kresby
Jsem závislá, přiznávám to. Už jen fyzická blízkost, známá vůně, nebo jen spatření koutkem oka ve mně probudí touhu. Což teprve dotek. To mi pak naskočí husí kůže a vědomí, že jsem ztracená. Opět.

Město

14. dubna 2014 v 19:35 Šutr

Když vešli, měli pocit, jako by se dostali do jiného světa. Před nimi se otevřel obrovský prostor. Teplota uvnitř byla stejná, jen tu nefoukal nepříjemný vítr. Prostor byl ohraničený zdí z podivného materiálu. Když na něj Alonzo sáhl, cítil v prstech mírné vrnění. Materiál byl průhledný, nebo se na něm promítala krajina za ním. Nebyl studený a měl hladkou strukturu. Když se podíval vzhůru, uviděli stejnou oblohu jako venku, jen se mu zdála nějak jasnější.

Lex

9. dubna 2014 v 21:46 Šutr

V přistávací budově je čekalo překvapení. Jen co otevřeli dveře, sesypal se na ně hlouček mladých lidí. Rozdávali letáky, skandovali hesla.
"I toto opuštěné místo se může stát rájem, tak jako mnoho jiných planet. Calipe, které se stalo centrem turismu. Dříve zanedbaná planeta, nyní kypí prosperitou." Urostlý mladík se širokým úsměvem vzal za ruku Nenu.


Kontakt

7. dubna 2014 v 13:36 Šutr

Muž, který se k nim blížil, měl na sobě stejné ošuntělé šaty jako domorodci. Jen vypadal nějak jinak. Něčím se od nich odlišoval.
"Omlouvám se vám za ty potíže," začal. Nevypadal, že by mu to bylo opravdu líto. "Potřeboval jsem s vámi mluvit." Natáhl ruku a podal Neně ztracenou součástku.
Nena se na něj se zvědavostí podívala, vzala součástku a pokynula mu, aby pokračoval.

Vesnice

5. dubna 2014 v 10:37 Šutr

Další den probíhal stejně jako ten předchozí. Přišlo několik skupinek místních obyvatel, vyměnili barutu za zboží. Nenini asistenti se předháněli ve strategiích, které měly zaujmout domorodce. Rozdávali upomínkové předměty. Plastové přívěšky ve tvaru pyramidy - budovy senátu na Deltě. Když však Dana vyšla z budovy ven, zjistila, že u dveří je hromádka přívěšků. Nahrávky s jejich programem si taky nebrali.