Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Březen 2014

Šutr

31. března 2014 v 8:28 Šutr

Blížili se k planetě. Ani z dálky nevypadala moc dobře. Nebyly zde oceány, celý její povrch byl pokrytý kamenitou pevninou s řídkou vegetací. Na povrchu se vyskytovalo několik mělkých jezer. Z odstupu vypadala jako nevybarvený kus flekaté brambory - taková velká baruta. I flóra, která na této planetě byla nevzhledná, vyvedená v nevýrazných červeno-hnědých barvách. Jen temná šedivá oblačnost narušovala nahnědlou flekatou jednotvárnost.

Dimenze času

30. března 2014 v 10:18 Povídky

Róza byla jedna z nejlepších čarodějek, které znala. Beáta se učila u ní, než se rozhodla věnovat se mentálním studiím. Mnoho čarodějek těmito studii pohrdala, byly to podle nich jen výmysly a nepodložené touhy lidstva, že nějaká další dimenze, ze které lze čerpat sílu existuje. Róza však ne. Měla podezření, že se někdy těmto studiím věnovala.


Fontela

28. března 2014 v 8:42 Šutr

Hudba byla hlasitá a rytmus mu pulzoval v těle. Světelné efekty rytmus ještě umocňovaly. Všude byly těla vlnící se v extázi. Roman se díval kolem sebe, snažil se podlehnout rytmu. Moc se mu to nedařilo.
"No tak, odvaž se." Před ním se vlnila křehká blondýnka. Vinula se k němu, vlasy ji vlály kolem hlavy a její paže se ovíjely kolem jeho ramen. Jak se sem dostal? Chvíli stál a snažil se vzpamatovat. Jeho hlava byla prázdná. Nepamatoval si, jak se sem dostal, ani co tu dělal. Dívku přestal bavit nespolupracující tanečník a odvlnila se pryč.

Pocitový příběh 2

23. března 2014 v 22:17 Šutr
Předchozí díly:

Ležel na posteli, byl unavený. Ještě nikdy tak unavený nebyl. Nevadilo mu to. Spokojenost a nadšení ho neopustily.
Přišel k němu Greg se zákazníkem.
"Není vám nic?" zeptal se muž starostlivě.
Roman zavrtěl hlavou. "Jen, jen jsem unavený." Řekl a usmíval se.

Pocitový příběh

23. března 2014 v 22:10 Šutr
Předchozí díly:

Greg se zákazníkem stáli u obrazovky. Byla na ní vidět malá jednoduše zařízená místnost se dvěma křesly. Roman na jednom z křesel měl na sobě čidla snímající jeho mozkovou aktivitu a tělesné funkce. Proti němu seděla starší žena a pokládala mu otázky.

"Uvede ho do hypnotického stavu. Jeho reakce tak nebudou ovlivněny okolním prostředím." Vysvětloval Greg.

Volební kampaň

21. března 2014 v 22:05 Šutr
Předchozí díly:

Vlastně nevěděl co čekat. Planety, na které mířili, nebyly archeologicky významné. V blízkosti Domoviny a obchodních tras čekal podobnou civilizaci jako v Domovině. Možná jen klidnější.

Oblast, za kterou Nena kandidovala, tvořila skupina planet v západním sektoru vnější Domoviny. První planetou, kterou navštívili, bylo místo s nehostinným prostředím, poměrně blízko hlavním cestám podnikaným z Domoviny. Lidé tu žili ze zábavního průmyslu, bylo to v podstatě jedno velké kasino, a park s atrakcemi, které byli na hranici zákonů Domoviny. Jen za pár hodin jste zde mohli utratit veškerý svůj majetek, i když reklamy lákaly na pohádkové výhry.

Za hranicí

19. března 2014 v 21:25 Šutr
Předchozí díly:

Nadšení už Romana opustilo. Cesta byla dlouhá a nudná. Zpáteční bude ještě horší. Očekávání, které cítil, mu vydrželo skoro celou cestu. Teď je u cíle a měl by se chystat na cestu zpět.

Když přistál na planetě podobné těm v Domovině a zjistil, že na ní žijí stejní lidé se stejnými problémy. Jen tu bylo méně pohodlí, zastaralé stroje, módní bylo to co v centru před mnoha lety.

Nabídka

14. března 2014 v 21:21 Šutr
Předchozí díly:

Blížil se konec semestru. Měl před sebou poslední přednášku. Chtěl si připravit něco výjimečného. Probíral se starými deníky z výprav.
Uslyšel zaklepání. Zamračil se. Všichni studenti už mu své práce odevzdali.


Rozcestí

12. března 2014 v 21:30 Šutr
Předchozí díl: Delta 2

Roman ležel na pláži. Nohy měl zabořené do teplého písku, v ruce osvěžující drink. Ležel ve stínu slunečníku, díval se kolem sebe. Neměl rád opalování, ale líbilo se mu teplo a lenivá atmosféra na pláži.
Vše kolem bylo zářivé, dokonalé. Jídlo, pití, zahálka. To mu vyhovovalo. Jeho životním krédem bylo proplouvat životem s co nejmenším odporem. Když to jde užívat si.