Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Prosinec 2013

Setkání

22. prosince 2013 v 15:49 Povídky
Anna seděla na konci technické chodby. Vnímala všemi smysly okolí. Hluk strojů, kovová vůně vzduchu, šero a chlad. Vše to tvořilo protiklad jejího pohodlného pokoje. Přesto ji toto místo připadalo uklidňující.
Když si pokoj zařizovala, těšila se na dokonalé místo, kde bude spokojená. Pečlivě vybírala barvy, uklidňující, ladící k sobě i k dekoracím. Vůně ladila snad půl roku. Byla to kombinace svěžího horského vzduchu a lučních květin. Tak jemná, že ji člověk vnímá, jen když se soustředí.

Dar

8. prosince 2013 v 20:37 Povídky
Myslím, že do tohoto světa nepatřím. Procházím ulicemi a pozoruji město a jeho život. Vše je vyzdobené pestrými barvami, lesklými předměty. Ve velkých skleněných výlohách blikají světla.
Nepatřím do této doby plné pozlátka a smíchu. V mé duši je stín a smutek. Tam patřím do temnoty. Tu ve mně prohlubuje adventní čas a blížící se vánoce.
Kolem jsou tváře rozveselené punčem, v očích se jim lesknou světla a ozdoby. Je jich tolik kolem. Vysmívají se mně, trestají mě za to, že se neveselím s nimi.

Pomsta

1. prosince 2013 v 19:57 Povídky
Dívala se, jak se Adam směje. Zaplavil ji pocit hořkosti a smutku. Zaťala zuby, až ji to zabolelo. Nechtěla se ještě navíc rozbrečet. Neměla k tomu daleko, jako pokaždé, když si z ní někdo vystřelil.
Tentokrát to vydrží a nedá mu obvyklou satisfakci. Ne už ne.