Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Září 2013

Georgeho pochoutka

27. září 2013 v 23:11 Povídky
Vždy fastfoodem opovrhoval. Jan sám sebe nazýval gurmánem. Jídlo bylo pro něj událost. Jednou za čtrnáct dní pořádal se svými přáteli večeři. Jeden z nich uvařil slavnostní jídlo a pak si povídali. Samozřejmě většinou o jídle.

Dnes stál před Georgeho pochoutkou a váhal, zda vejít. Nic jiného nebylo tak pozdě otevřené, ani obchod s potravinami. Třásla s ním zima a žaludek se mu kroutil hladem. Řekl si, že alespoň pozná o čem všichni básní. Kolegové v práci, jeho bejvalka i sestra s celou rodinou tam chodili.


Z Čunína do Stražiska

22. září 2013 v 19:08 Ze života, fotky, kresby
Začnu otázkou. Známe vůbec venkov? Co víme o krajině, která obklopuje naše města? Historii hledáme uprostřed měst, chodíme na výlety o dovolené v zahraničí.
Je dobré vyjít i za humna a porozhlédnout se.


Vesnice

20. září 2013 v 23:35 Povídky
Vystoupila z autobusu, který pamatoval už několik desetiletí. Byla jediná, kdo vystoupil. Vozidlo vydalo kvílivé zvuky a znovu se rozjelo.
Z prasklin v betonovém plácku, který sloužil jako zastávka autobusu, vyrůstaly kopřivy. Dům naproti měl oprýskanou omítku a zasazené nové okna. O kus dál stála kamenná stodola s rozpadající se střechou. Za staveními se táhly jen pole a lesy.
Otočila se na druhou stranu. Domky se zahrádkami vypadaly idylicky. Její vnímání nezkazily děravé plaňkové ploty, ani občasné haraburdí na dvorku. Bylo to přesně, jak si představovala, zapomenutý kraj.

Dotaz

11. září 2013 v 20:04 Povídky
Napsala jsem dvě povídky, které by se hodily do soutěže:
Nejlepší povídka na téma "Setkání s literární postavou".
Protože tam můžu přihlásit jen jednu podívku, poraďte, která je lepší.
prot je podle knihy Svět podle prota od Gene Brewera.
Sen o mracích je inspirována Atlasem mraků od Davida Mitchella.

Sen o mracích

11. září 2013 v 19:46 Povídky
Dnes jsem měla podivný sen. Právě jsem dočetla knihu Atlas mraků a tak se výjevy z ní prolínaly s mým podvědomím.
Příběhy spojené ne jen tajemným znamením, ale také odvahou postav a jejich touhou měnit svět, zasahují ze vzdálené minulosti přes přítomnost až do temné budoucnosti.

Internet

9. září 2013 v 23:42 Povídky

Jana seděla nervózně v čekárně. Novému komunikátoru odolávala dlouho. Měli ho už děti i kamarádka Klára. Všem jej vymlouvala. Říkávala jim, že technologii, u které se musí implantovat do těla čip, je špatná. Dalším jejím argumentem bylo, že se lidé stávají otroky strojů.


prot

4. září 2013 v 20:31 Povídky
To setkání se přihodilo před několika lety. Tehdy jsem procházela snad nejhorším obdobím svého života. Ztrátu dítěte, ani následný rozvod jsem v životě neplánovala.

Bez minulosti

1. září 2013 v 23:53 Povídky
Prohlížel si popraskané prsty zčernalé špínou. Matně si vzpomínal, že bývaly bílé a jemné. Ale byly to jeho prsty, na které si vzpomínal a bylo to v tomto životě? Nevěděl. Žil přítomností a minulost byla ztracena někde hluboko. Cítil se nepříjemně při těchto myšlenkách. Minulost v něm vzbuzovala pocit jako by byl chycen v pasti. Bezvýchodné, stahující se kolem něj. O jak lehčí byl současný život.