Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Duben 2013

Víkend

28. dubna 2013 v 22:24 Ze života, fotky, kresby

Od doby, co jsem se přestěhovala do města, má duše zápasí se vzpomínkami na vesnický klid a pohodu.

Nový druh

27. dubna 2013 v 2:17 Povídky

Probouzela se velice pomalu. Její smysly se zostřovaly jeden po druhém. Její instinkt ji napovídal, že to bude co nevidět. Spokojeně zavrněla. Pohnula jednou z končetin.

Druhorozené dítě

23. dubna 2013 v 23:29 Povídky
Knížectví Libina se rozprostíralo mezi dvěma řekami. Obě řeky Libná i Dravá pramenily v Severních horách.
Lidé zde byli mírní a živili se zemědělstvím. Do hor chodívali málokdy. Horalové byli drsní, nepřízní počasí ošlehaní lidé.
Oba národy spolu vycházely po staletí dobře. Horalé lidem z Libiny prodávali sýry a vlnu, Libiňané horalům zeleninu a obilí.
Až jednoho dne...

Změna

20. dubna 2013 v 20:35 Vyhnání

Dan se podíval do luxusního zrcadla. Vlastně se nejprve s uspokojením podíval na zrcadlo. Hodilo se do koupelny jako ulité. Broušené se vsazenými drahokamy. Měl rád drahé a krásné věci. Proč by si je měl odpírat, když na ně měl?

Omámení

16. dubna 2013 v 23:52 Povídky

Druhá skupina se nevrátila. To už královnu znepokojilo. Přirozené ztráty byly normální. Svět venku byl nebezpečný. Aby se však nevrátil nikdo ze skupiny, nezažila. Byla na světě už dlouho, ani ona nepamatovala počátky. Palác byl starý a říkalo se, že byl postaven v nehojnějším a nejbezpečnějším kraji. Vybojovala jej nad svou matkou, tak jako ta její nad svou. Byla to mnohá pokolení, která v paláci sídlila.

Strach

13. dubna 2013 v 1:15 Vyhnání

Při jízdě cítila na tvářích vítr. Vnímala pohyb koně, rytmické houpání, které ji vháněly energii do těla. Jako by byla s kobylkou propojená. Cítila všechny svaly a svobodu pohybu.

Škoda, že to za chvíli skončí, už zbývalo jen kus cesty přes pole.

Zrození

12. dubna 2013 v 0:19 Povídky

Věděl, že by měl počkat, byl však netrpělivý a duší tvořitel. Pozorovat bylo pro něj málo. Bylo to k uzoufání pomalé.

Lůno početí však bylo zapovězeno. Ani jeho netrpělivost nemohla překonat posvátnost tohoto místa. I pro ně, kteří se nazývali tvořiteli, bylo počáteční stvoření nepoznaným zázrakem. Oni jen měnili, co již bylo počato a posléze zrozeno.

Rozcestník Vyhnání

7. dubna 2013 v 23:09
Bude svět za pár století lepší? Nebo budeme čelit pořád stejným chybám?


Kodex

7. dubna 2013 v 22:53 Vyhnání

David si protáhl bolavé záda. Tentokrát to bylo jen slepé střevo. Operace probíhala naštěstí bez komplikací. Po včerejším maratonu v ordinaci byl unavený a sotva se držel na nohou.

Směr

5. dubna 2013 v 0:35 Povídky

Běžela dlouhou nekonečnou chodbou. Dál a dál neúnavně pořád stejným tempem. O kolo sebe viděla míhající se stále stejné stěny, občas se šipkou naznačující směr. Vnímala pohyb, kroky svých nohou. Bylo to jediné, co znala, jediné na co si pamatovala, nekončící běh chodbami a šipky určující směr.