Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Leden 2013

Vzpomínka

30. ledna 2013 v 23:48 Povídky


Moc se mu do toho nechtělo. Panelákový byt byl přeplněný věcmi. Ve spíži našel jídlo, kterému prošel datum spotřeby již před několika lety. Nemilosrdně vše házel do pytle. Staré hrnce s připálenými dny, sada hrníčků, každý jiný, z nichž jen jeden měl ucho.

Jeremy

26. ledna 2013 v 1:08 Povídky


Seděl u počítače několik hodin. Poslat žádost o přátelství na facebooku bylo pro něj těžké. Odhodlával se k tomu týden. Klikal na ikonku obnovení stránky snad každou půl minutu. Nic se však neobjevovalo. Jiní měli v profilu stovky přátel, on jen pár příbuzných. Až se za to styděl, ale i za zprávu od nich by byl vděčný.

Hypnóza

23. ledna 2013 v 0:37 Povídky

Bylo to nepostřehnutelné smysly, ale bylo to tam. Všude kolem ní. Jen pocit uvnitř ji říkal, že se svět změnil.

Váza na stole měla tu samou křiklavě zelenou barvu s lesklým růžovým vzorem. Seděla za stolem a nechápavě se na ni dívala. Nikdy ji neměla ráda. Nelíbily se jí její křiklavé barvy, přehlušovaly barevnost květin, které se do ní daly.

Zámecká paní

18. ledna 2013 v 1:19 Povídky

Ten květ byl nádherný. Dokonalé okvětní plátky byly jemné a na dotek hebké.
Laskala svůj výtvor. Byla na něj pyšná. Touha, ano to byl ten pravý název pro její dílo. Znovu květ pohladila. Jen lehce, aby se z něj nezvedl pyl.

Město Správců

16. ledna 2013 v 0:33 Cesta

Bylo těžké znovu vstoupit do labyrintu. Úzkost, kterou pocítil v místnosti bez oken, jej málem ochromila.

Slíbil si to. I své matce. Pokusí se zjistit, vše o labyrintu a co se stalo s jeho sestrou. Jeho odhodlání se vstupem do prostor labyrintu kleslo. Nechtěl se však vzdát.

Tenká nepostřehnutelná hranice

11. ledna 2013 v 0:09 Povídky

Svět byl v mlze. Daleko v pozadí. Tak daleko, že by na něj nedosáhla, i kdyby chtěla.

Její svět se už měsíce skládal z naučených automatických úkonů. Oddělovala to, co se musí od toho, co není potřeba jen podvědomými myšlenkami. To co muselo být, vykonávala jako stroj, to co nebylo potřeba, na to ani nemyslela. Bylo jí to jedno. Tak jako to, co dělala. Spát, jíst, umýt se, jít do práce. Mezi nutným a zbytečným byla jen tenká hranice. Stačila by jediná myšlenka, která by tuto hranici přerušila, a nezbytné se mohlo stát bezvýznamným.

Zrod pátého elementu

9. ledna 2013 v 0:28 Povídky

Byl zplozen k tvoření. Jeho dílnou byl vesmír. Základními kameny jeho tvorby byly čtyři elementy. Aby své dílo mohl dovést ke kráse a dokonalosti, po které prahl, musel tyto elementy poznat.

Všechny elementy spolu souvisely.

Kurz kreslení

5. ledna 2013 v 17:10 Ze života, fotky, kresby
Ježíšek naježil foťák a tak jsem vyfotila pár obrázků.
Po několika úvodních čmáranicích jsme se připravovali na kariéru Pikasa.

Čarodějka

5. ledna 2013 v 0:49 Povídky

Stál uprostřed města a díval se, jak kolem plyne život. Dny, noci, světlo se měnilo ve tmu a tma přecházela ve světlo. Svědek minulosti, pozorovatel přítomnosti.

Měl v paměti doby, kdy toto místo bylo loukou, později lesem. Potom přišli lidé a většinu stromů vykáceli, postavili zde osadu. Jen pár chatrčí z hlíny. Byl plný života, mladý jako svět kolem něj. Tehdy se to stalo. To, co ovlivnilo celou jeho další existenci.

Žert

2. ledna 2013 v 17:17 Povídky

Místo drahého kvalitního saka měl přes hedvábnou košili teplý svetr. Přesto jej probudila zima.

Ležel v chatce stlučené ze starých prken. Páchlo to tu plísní a vlhkým studeným vzduchem prosyceným mořskou solí a zápachem chaluh. Někdo tuto vůni miloval. Cítil v ní moře, volnost, nekonečné vlny a dobrodružství.