Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

- XXVII - Další útok

30. října 2012 v 23:37 |  Část Druhá - Eltaj

Loď vyslala signál hned, tak jak to tulácké lodě po příletu dělávaly.

Soňa s Alonzem pozorovali, jak se přibližuje. Poté sledovali i komunikaci, kterou si loď s planetou vyměnila.

"Tulácká lodi, identifikujte se." začal komunikaci Hakam.


"Jmenuji se Rena, je tu se mnou tulák Selt. Přilétáme po dvaceti letech na Eltaj, čekali jsme jiné uvítání," zaznělo z lodi trochu hořce.

"Omlouvám se, ale planeta byla nedávno napadena. Toto je bezpečnostní opatření." Řekl pevně Hakam, z jeho hlasu byl cítit smutek a jisté napětí.

"Potřebujeme se spojit s databází, máme důležité poznatky." řekla Rena.

"Myslíme si, že víme o nebezpečí, které by mohlo hrozit." Dodala po chvíli.

"Obávám se, že tyto informace budete muset předat osobně," prohlásil Hakam.

Renina loď se na chvíli odmlčela.

"To nejde, těch dat je příliš mnoho a já to nejsem schopná vysvětlit." řekla.

"Budete muset," nedal se odbýt Hakam. "Přenos do databáze Města Poznání byl při útoku zničen." dodal.

Davo, který tuto komunikaci sledoval, věděl, že to není pravda. Před sebou měl i obrazový přenos z lodí. Viděl jak se na sebe Rena s Hakamem dívají. Věděl, že na tuto dálku Rena nemůže poznat, zda Hakam mluví pravdu. I když Lena to dokázala. Uměla přečíst myšlenky z planety.

"Pak bude nejlepší, když přiletíte sem nahoru a zjistíte si vše sám, abyste mohl informovat Eltaje," navrhla Rena.


Takto chvíli pokračovali. Komunikaci sledovali Niro a Teda na Nirově lodi.

"Jsou to ti z Orie?" zajímala se Teda.

"Ji jsem tam neviděl," zavrtěl hlavou Niro. "Potkali jsme tam jen málo lidí. Nebyli jsme tam dlouho. A nikdo z nich nebyl tulák."

"Myslíte, že je to ta loď, o které jste slyšel?" zeptala se Teda.

"Nevím, podle mě ano." Řekl. Teda souhlasně přikývla.


I na domovinské lodi se Alonzo s ostatními stáli před obrazovkou a dívali se jak se Hakam pokouší přemluvit Renu, aby přiletěla na planetu.

"Nelíbí se mi to." Řekl.

"Určitě to budou oni," souhlasila Soňa. "Ale co mají za lubem? Proč nezaútočili, tak jak první loď?"

"Mají něco jiného na programu," řekl zamyšleně Alonzo. "Když selhal útok první lodi, ví, že vyslání signálu je nedostatečná zbraň. Musí mít něco víc, nějakou další zbraň."

"Chtěli se chránit před námi. I když jsme jim nic neudělali, zničili pohony naší lodi. Co udělají s nimi?" Zeptal se Aleš.

Najednou se loď otřásla. Vypadlo spojení a obrazovka ztmavla. Všechny náraz hodil na zem.

"Co to sakra… " Zanadával Alonzo.

Obrazovky se opět rozsvítily. Komunikace mezi Hakamem a Renou pořád probíhala. Vypadalo to, že si ničeho nevšimli. Spojení s Nirovou i Davovou lodí se však přerušilo.


"Určitě to jsou oni" řekl Niro. "Chovají se divně. Tuláci mají tuto planetu za domov. Nebyli by tak opatrní. Letěli by na planetu bez přemlouvání." Přemýšlel nahlas Niro. Teda chtěla něco odpovědět, když v tom přišel náraz.


Davo se probral. Pokusil se postavit na nohy. V ruce ucítil ostrou bolest. Vzpomínal, co se stalo. Vybavoval si jen, jak sledují s Lenou a staříkem komunikaci mezi Hakamem a Renou. Pak náraz. Teď byla všude okolo tma. Za chvíli začala svítit nouzová světla, obrazovky byly bez života.

Kde jsou ostatní? Lena ležela o kus dál. Opatrně vstal. Dával si pozor na zraněnou ruku. Přešel k Leně. Dýchala, vypadala nezraněně, ale byla v bezvědomí. Po chvíli začala probírat. Kiju o kus dál zůstal sedět. Zamával na ně, že je v pořádku.

Davo se snažil udělat něco na řídícím panelu, nepodařilo se mu to. Počítač nefungoval.


Už měl lepší pocit. Vyšlo to. Lodě se jim podařilo vyřadit. Hakam dole na planetě si ničeho nevšiml. Teď se budou muset vypořádat jen s ním. Přemýšlel, zda je lepší zůstat tady, nebo letět na planetu. Chtěl by být u toho, když budou Eltajové poraženi, ale ještě není konec. Lépe, když se ještě neprozradí. Zůstane tady. Musel se přemáhat, aby se nesmál. Těšilo ho, ne těšilo, měl s toho škodolibou radost, že nikdo o něm neví.


Zkontrolovali systémy domovinské lodi. Zdálo se, že je vše v pořádku. Jediné co nefungovalo, bylo spojení s oběma tuláckými loděmi. Spojení s Hakamem na planetu mělo jít původně jen přes tulácké lodi, ale Alonzo dal Hakamovi i jejich komunikátor.

Poslali tedy Hakamovi varování: "Naše loď se před chvílí otřásla. Loď je v pořádku. Přerušilo se spojení s Nirovou i Davovou lodí."


Hakama už konverzace přestávala bavit. Nikam se nedostali. Věděl, že něco chystají,. Nečekal takovéto zdržování.

Pak dostal vzkaz od Alonza. I Eltajové útok zaznamenali. Zavolal znovu Reninu loď.

"Mluvím teď za původní obyvatele této planety Eltaje. Jsme mírumilovný druh, nemáme nic, co by bylo pro vás cenné. Jaký máte důvod útočit na naší společnost?" Řekli eltajové ústy Hakama. Po chvíli pokračovali už ne tak mírným tónem: "Už teď bylo zmařeno spoustu životů, nebudeme přihlížet, jak ničíte další."

"Nemůžete vyhrát," změnila tón Rena, "dostaneme, co chceme a čím více se budete bránit, tím to bude horší. Děláme to pro dobro lidstva"

Rovnou s touto zprávou Renina loď vypálila. Než se ničivá síla dostala na planetu, zasáhla loď zbraň Eltajů. Ničivou vlnu to však nezastavilo.


V domovinské lodi se dívali, jak střela zasáhla planetu. Oceán se rozestoupil. Ve vodní mase se vytvořila obrovská propast. Od ní se vzedmuly vlny a putovali k pevnině. Postupně se dostala až na kontinent. Smetla část vegetace na pobřeží a pokračovala dál přes celou planetu. A to viděli jen to, co to způsobilo na povrchu. Jak dopadli již tak poničená podmořská města? A co život v moři?

Renina loď se odmlčela. Už neměli spojení ani z Hakamem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama