Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Říjen 2012

- XXVII - Další útok

30. října 2012 v 23:37 Část Druhá - Eltaj

Loď vyslala signál hned, tak jak to tulácké lodě po příletu dělávaly.

Soňa s Alonzem pozorovali, jak se přibližuje. Poté sledovali i komunikaci, kterou si loď s planetou vyměnila.

"Tulácká lodi, identifikujte se." začal komunikaci Hakam.

Výlet

28. října 2012 v 21:18 Ze života, fotky, kresby

Na vlastivědnou vycházku jsem se těšila už dlouho. Jít krajinou, poznávat zajímavá místa a poslouchat příběhy a pověsti, které se zde udály.

- XXVI - Vetřelec

25. října 2012 v 23:17 Část Druhá - Eltaj

Leila byla nadšená. Na planetě už byla. Jen na chvíli. Teď s Petem procházeli kontinent. Potkávali zvířata, některá se k nim na jejich obchůzce přidala. Každý dotyk jako by byl pro zvířata blahodárný. Když je zahlédla, přicházela sama. Bylo zvláštní pozorovat Peteho, mohutného muže, z něhož síla přímo čišela, jak něžně rozmlouvá se zvířaty a jemně se jich dotýká.

Probuzení

25. října 2012 v 0:31 Povídky

Vzbudilo ji chrčení a rachocení, které vydávalo rádio. Chvíli trvalo, než si uvědomila, že je vzhůru. Rozmrzele se zavrtěla. Zašátrala po budíku a vypnula jej. Musí rádio naladit. Když si uvědomila, že je sobota rozmrzelost ji přešla. Stulila se pod měkkou vyhřátou peřinu a oddala se sladkému snění.

Změna

23. října 2012 v 0:48 Povídky

Další nudný den. I v práci byla nuda. Úkol, který ji přidělila šéfová, zvládla za půl hodiny. Otravné papírování kolem se protáhlo na další hodinu. Zbytek dne jen surfovala na internetu a hrála hry.

Špatná nálada

19. října 2012 v 0:49 Povídky

Nechtěla tam jít. Nesnášela podobné akce. Velkolepé oslavy jí připadaly nudné, nepříjemné a unavující. A ti lidé kolem. Přemýšlela, kdo jí vadí víc. Jestli ti, co zná a ví, co od sebe můžou navzájem čekat. Nebo ti, které nezná, a budou mít spoustu dotěrných dotazů. Už před cestou měla zkaženou náladu.

- XXV - Návrat Hakama

17. října 2012 v 22:52 Část Druhá - Eltaj

Teda, Davo a Alonzo letěli pro Hakama. Našli ho na pevnině. Stál na pobřeží a díval se, jak přistávají.

Když vyšli z modulu, vyrazil jim naproti. "Jsme rádi, že tě vidíme v pořádku," přivítala ho Teda.


Ztraceno v čase

16. října 2012 v 21:19 Povídky

Nákup byl těžký. Znovu si nadávala, že toho tolik tahá. Ruce měla vytahané a unavené. Prsty měla znecitlivělé od plastových uch tašek.

Dveře už byly blízko. Jen pár schodů. Zatnula zuby a zrychlila.

- XXIV - Niro

14. října 2012 v 18:41 Část Druhá - Eltaj

Alonzo vešel do lékařské místnosti. Byli tam už všichni ostatní, sešli se kolem lékařské jednotky, kde byl umístěn muž z druhé lodi. Měl se co nevidět probudit. Davo seděl na stole a houpal nohama. Lena mluvila se Soňou. Teda kontrolovala přístroj. Nelíbilo se jí, že tu je tolik lidí a dávala to najevo.

Oblast

13. října 2012 v 12:18 Povídky

Byla dál, než kdy před tím. Možná dál, než kdokoli jiný. Ne, byla si tím jistá. Je dál, než kdokoli, koho znala. Nikdo nemluvil o tom, co je dál. Bylo nepsaným pravidlem, že se za les nechodilo. Chodili jen k řece, dál ne.