Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Minipovídka

7. srpna 2012 v 0:33 |  Povídky

Byla bouřka. Hučení větru, šustění deště dopadajícího na spadlé listy dodávaly večeru dobrodružnou náladu. Z domu byl vidět vzrostlý les. Větve stromů se ohýbaly až k zemi. Nad nimi oblohu protínaly pavučiny blesků.

Znovu uslyšel burácení hromu. Naskočila mu husí kůže vzrušením. Být tak venku a zažívat tu atmosféru plnou napětí, výbojů a uvolnění na vlastní kůži. Bylo to však jen zbožné přání. Otec ho ven nepustil. Bylo to nebezpečné. Příroda tu byla tak divoká.

Když se přistěhovali, byl ještě malý. Nepamatoval si na klidné prostředí, ze kterého pocházel. Vyprávění o městě, kde vše mělo řád. Rostliny byly pečlivě šlechtěny. Rostly jen tam, kam je zahradníci zasadili. Počasí stabilní. Jen v noci klesla trochu teplota. Žádné větry, bouřky jako tady.

Znovu se podíval ven. Venku uviděl pohyb. Živý tvor. Vběhl do lesa. Ó jak mu záviděl. Jeho touha být venku ještě vzrostla. Nutkání vyběhnout ven bylo tak silné.

"Děsivé, co?" Ozval se za ním hlas. "Je to tu drsné a barbarské. " Přímo cítil, jak se otec otřásl hrůzou. Nebo znechucením? Nebyl si jistý. Věděl, že otec touží po jiném místě. Je to tu pro něj utrpení.

"Mně se to zdá zajímavé. Tyto atmosférické jevy jsou opravdu efektní." Nechtěl říct krásné, děsivě nádherné. Jednou to zkusil. Setkal se jen s údivem a nepochopením.

"Je to nepříjemný rušivý jev. Mluvil jsem s tvým učitelem. Jsi nesoustředěný. Děláš chyby."

A je to tu zase.

"Pracuji na tom. Mé soustředění se lepší. Potřebuji zvládnout jen několik relaxačních technik."

"Nezlobím se, myslím, že je to tímto místem. Tolik nepříjemných rušivých jevů. Stejně jsme nic zajímavého nenašli. Nebude trvat dlouho a vrátíme se zpátky."

Vzhlédl k otci. Slyšel náznak smutku? Přece jen mu toto místo přirostlo alespoň trochu k srdci?

Musí odvést jeho pozornost. Třeba ho něčím zaujme a on uzná, že zůstat déle nebude promarněný čas.

"Myslím, že jsem viděl pohyb. Nějaké zvíře se schovalo v lese."

"Co to bylo?"

"Nevím, to mi učitel neukazoval. "

Otec se zamračil. "Zajímavé, jak vypadalo?"

Pokusil se popsat mu jej. Nebylo to snadné. Všechny zvířata mu tady připadaly podobné.

"Bylo neohrabané. To byl nejvýraznější rys. Nebylo rychlé a divně se pohybovalo. Ale zraněné mi nepřipadalo. " Zakončil popis.

Otec pokýval hlavou. "Ty známe. V lesích se nevyskytují. Staví si sídliště dál od lesů. Mysleli jsme, že jim les nevyhovuje, tak se mu vyhýbá. "

"Vypadalo směšně, pobavilo mě." A taky mu závidím, že může být tam venku. Ale to už otci neřekl.

"Říkal jsem si, že je na čase se naučit zodpovědnosti. A taky to bude hezká vzpomínka na toto místo. Jednoho ti opatřím." Usmál se otec.


Bylo opravdu zajímavé a zábavné. Krčilo se vyděšeně v koutku. Ale to jej přejde. Postará se o něj. Už ho přešel stesk, že opustiti místo, kde byli tak dlouho. Budou zase další místa. Zajímavější.

A toto zvířátko mu bude stále připomínat to, co prožil zde.

"Jak mu mám říkat?"

"To nechám na tobě." Usmál se otec a nastartoval loď. Jejich průzkumná mise skončila. Nenašli nic, co by stálo za zaznamenání. "Sami si říkají lidé."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pribehygayu pribehygayu | Web | 7. srpna 2012 v 1:10 | Reagovat

je opravdu mini

2 Lilly Lilly | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 16:00 | Reagovat

Mini, ale pekná

3 Dubious cat Dubious cat | Web | 13. srpna 2012 v 13:25 | Reagovat

Skvěle zakončeno:)

4 Bev Bev | E-mail | Web | 27. listopadu 2012 v 7:02 | Reagovat

Je dlouhá akorát a vynikající!
ty máš neuvěřitelný talent, vím, že zřejmě nebudu první kdo ti to říká, ale já si myslím, že by to chtělo oslovit třeba Ikarii (nebo se teď jmenuje Svět Fantastiky??) no to je jedno, prostě nějaký časopis zaměřený na sci-fi a nabídnout jim své povídky. Pokud jsi to teda už neudělala, v tom případě se omlouvám, rozhodně nechci být vlezlá. Jen jsem prostě okouzlená rozličností tvých nápadů. :-):-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama