Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

- XXIII - Lila

25. července 2012 v 0:04 |  Část První - Domovina
Dveře místnosti s barem se náhle otevřely. Žena ve výrazných fialových šatech vstoupila rázným krokem dovnitř. Obličej měla stažený vztekem. Za ní přiběhla Magdaléna. Ta naopak vypadala vyděšeně a zmateně.

Nena nikdy neměla Magdalénu ráda, ale teď jí ji bylo líto. Vždy elegantní Magdaléna se vždy tvářila povýšeně, nebo alespoň nezúčastněně. Nena si pomyslela, že to jsou první pravé emoce, které vidí na její tváři.

Víc než Magdalena ji zaujala první žena. Ano, byla to Lila. Žena ze záznamu, který dala Marii.

Ohlédla se. V cizím prostředí se cítila nesvá. Byla tu sama. Marie někam zmizela a Alonzo ji šel hledat. Ostatní se ještě nevrátili z průzkumu planety. Znepokojovalo ji to, ale ne tolik, jako nepřítomnost Marie s Alonzem. Přístavní budova nebyla tak velká, aby se zde ztratili.


"Tato planeta není ve vaší senátorské oblasti." Začala bez okolků Lila.

"Ne, není." Nena se nadechla. Potřebovala si dodat odvahy a uklidnit se. "Součástí mé práce je podpora rozvoje planet, které jsou krátce v Domovině. Jednou z nich je Šutr. Hledají obchodní partnery. A chtějí za obchodního partnera Prokter."

"Protker žádné obchodní partnery nehledá. Vaše přítomnost není vítána." Magdalenin obličej se dostal do normálu. Naučený úsměv, který u ní byl vidět u všech vyjednávání, překryl vyděšený výraz, který měla, když s Lilou vstoupila. "Myslím, že jsme vám to dali jasně najevo při vaší minulé návštěvě."

Lila si Nenu zadumaně prohlížela. Pak pokynula Magdaleně, ať mlčí.

"Co je na Prokteru pak zajímavé? Šutr má modrý lék. Může si vybírat obchodní partnery."

Bylo to nečekané vyjednávání. Jestli se tomu tak dalo říkat. Obyvatelům Šutru se líbila jak poloha planety, tak její životní podmínky. Byla u toho, jak se v radě o Prokteru bavili.

"Právě proto, že si může vybírat. Nechtějí až příliš silného partnera, který si bude jen diktovat podmínky. Prokter je blízko. Planeta podobného řádu. Byl by to rovnocenný partner. A výroba elektroniky by vyvážila zemědělský charakter Šutru."

Lila se zamračila. Jako by mi nevěřila, pomyslela si Nena.

"Potřebujete někoho na prodej modrého léku a baruty." Poznamenala Lila. Nena se zamračila. To, že Lila věděla tolik o Šutru, svědčilo o tom, že měla čas si zjistit informace o Šutru. Setkání nebylo tak náhodné a náhlé jak se mohlo zdát.

"Nákladní lodě, obchodníky." Pokračovala Lila. "Nic z toho tu nenajdete."

"Vyrábíte tu elektroniku. Máte technicky vzdělané lidi. Mohou lodě spravovat. Povrch planety není zrovna moc uzpůsoben pro život. Určitě zdejší obyvatelé uvítají možnost cestovat na příjemnější místa. Mohou být obchodníky."

Při zmínce o obyvatelích Prokteru, projel po obličeji Lily stín, ruce se jí zaťaly v pěst. U Magdaleny se znovu objevil vyděšený výraz a udělala pár kroků dozadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama