Sci-fi povídky, fantazie a zamyšlení.

DomůPovídkyŠutrCestaVyhnáníZa hranice Domoviny I

Vítejte na mém blogu. Budu ráda, když se začtete do povídek, nebo příběhů na pokračování.

Vzhledem k rodinné situaci se zde chvíli budu vyskytovat trochu méně.

Být geniální znamená být výjimečný

30. července 2012 v 21:30 |  Odložené

Jaké to je být výjimečný? Ve společnosti, která má na všechno normy je to těžké být jiný. Už od mládí se učíme generalizovat. Je-li něco jiné, to špatné, nebo alespoň podezřelé. Holčičky vyšívají, kluci hrají fotbal. Matematika? To je nuda. Ležet v knížkách? Není lepší hra na počítači?

Ano je to způsob jak se učíme tomu, jak naše společnost funguje. Učíme se své roli ve společnosti, zásadám chování. Co je dobré a co se nedělá. Nejsou pravidla, která se učíme příliš upjatá? Neměli bychom děti podporovat v tom, že to, co je jiné, nemusí být nutně špatné?

Už jako malí si těžko hledáme společnost, která je jiná, výjimečná. Jsme odkázáni na své spolužáky. Říká se, že děti umějí být kruté. Možná, možná se jen až příliš řídí zákony, které jsme jim vštípili. Jsou v tomto věku zranitelné a jejich jedinou obranou je nevybočit.
Je pak těžké pro ty, kteří se liší, kteří jsou jiní zapadnout do společnosti. Musí mít na to sílu vzdorovat většině. Bez této síly, nebo podpory okolí se může stát, že se vzdají své výjimečnosti. Možná jim to ulehčí život, ale ochudí to jeho život i život ostatních.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama